Od wtorku tankujemy na miejskiej stacji

Agnieszka Nowosad
2 min czytania

To już pewne. 16 stycznia swoją działalność rozpoczyna Miejska Stacja Paliw. Paliwo ma być najtańsze w Chełmie, ale trzeba spełnić kilka warunków.

– Kluczowym celem działalności stacji jest pobudzenie konkurencyjności lokalnego rynku paliw i oferowanie ich w atrakcyjnych cenach – podkreśla prezes MPGK, Jakub Oleszczuk. – Liczymy, że wpłynie to na komercyjnych sprzedawców i przełoży się na obniżenie cen w zarządzanych przez nich punktach tankowania, na czym skorzystają wszyscy mieszkańcy.

Jak podkreśla prezes spółki, inwestycja ta, tak jak wszystkie działania MPGK, nie ma przesłania biznesowego.

– Dzięki temu możemy stosować niską marżę co w połączeniu z brakiem obsługi oraz nowoczesnym systemem zarządzania pozwoli na atrakcyjną, finalną cenę paliwa – dodaje.

Stacja rozpoczyna działalność we wtorek o godz. 9. Jest samoobsługowa. Minimalna kwota tankowania to 20 zł. MPGK czeka na sugestie i uwagi związane z korzystaniem z niej. Dla pierwszych klientów przewidziane są upominki od spółki oraz przekąski przygotowane przez Imbryk Cafe&Lunch, który już niebawem otworzy Imbryk Bistro w lokalu przy stacji.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 3 900 000 zł (netto) objął on prace projektowe, wykonanie prac budowlanych w tym trzech nowych przyłączy, inwentaryzację i modernizację części technologicznej. W zakresie finansowania inwestycji przedsiębiorstwo podjęło rozmowy z Agencją Rozwoju Przemysłu od której uzyskano niskooprocentowaną pożyczkę.

1 Komentarz
  • Szkoda, że nikt nie pomyślał o użytkownikach LPG, bo póki co na tablicy z cenami tej pozycji brak. Mam jednak nadzieję, że z czasem pojawi się i to paliwo na miejskiej stacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

O tym się mówi